görsel Ankara’da Karadeniz Kahvaltısı İçin Mekan Önerisi: AYME

Ankara’da belki de en iyi ve en lezzetli Karadeniz kahvaltısını bulabileceğiniz yerin AYME olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ancak baştan uyaralım, burası öyle önünüze çeşit çeşit kahvaltılıkların yığıldığı açık büfe bir yer değil. Burası birbirinden lezzetli, yöresel (Karadeniz) ve taze ürünlerin serpme kahvaltı olarak getirildiği, yanına da istediğiniz sıcak ürünlerin o an pişirilip servis edildiği, çayın klasik çaydanlıkta ve kış aylarında soba üstünde demlendiği, ekmeklerin kızartıldığı, sucuklu yumurta, kavurmalı yumurta ve kuymak gibi ürünlerin teflon olmayan tavalarda pişirildiği bir yer. Yani her şeyin yöresel malzemelerle hazırlandığı bir yer…

İlgilenenlere hemen adresini verelim: Gazi Mahallesi, Silahtar Caddesi, Çarşı Yolu Sokak 2/B; Tel: 0(312)2121240 (Not: Cuma günleri kapalı). Mekanın küçük olmasından dolayı yer bulamama ihtimaline karşı gitmeden önce telefonla rezervasyon yaptırmakta fayda var. Giderseniz de şiddetli tavsiye ederiz ki kahvaltıda kuymak yemeden dönmeyin. Karadeniz kahvaltısının olmazsa olmaz ve mükemmel lezzeti: Kuymak.

AYME’ye elbette sadece kahvaltı için değil, kahvaltı dışındaki öğünler için de gidilebilir. Ancak yöresel açıdan damak tadınıza uyup uymayacağını bilemem. Ancak kahvaltısının -rejimde değilseniz- herkese hitap edeceğini düşünüyorum. Yemeklerle bilgi almak için internet sitesini de ziyaret edebilirsiniz; gerçi site mekanın kimliğini ve otantik havasını tanıtmada yetersiz, ancak yine de bilgi verici.

Şimdiden afiyet olsun 🙂

One comment

Bir Cevap Yazın