görsel Dram Türünde İzlemeye Değer 8 Kısa Film

72 Kg

İnanılmaz derecede beğendiğim bir kısa film, hem de inanılmaz derecede 🙂 Dilencilik yapan bir adam ile ona küçük bir hediye getiren bir adamı anlatıyor.  Yazan ve yöneten: Thamar. İzlemek için tıklayın.

Sınır

2017 yılı Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nda Ali Rıza Erdemir’in üçüncülük ödülüne sahip olduğu kısa filmi “Sınır”. Benim gönlümde birinci oldu o ayrı 🙂 İzlemek için tıklayın.

Ekmek (2012)

Yetiştirme yurdunda geçen bir hikaye ve ekmeğin kokusu, bazen her şeyiniz  olabilir. Yönetmen: Koray Sevindi. Bol ödüllü bir kısa film. İzlemek için tıklayın.

A Social Life

Sabahtan akşama kadar sürekli fotoğrafı çekip internete koyan bir kadının yalnızlık ve sosyal medya ilişkisini konu alıyor. Sosyal medya defresyonu. Yazan ve yöneten: Kerith Lemon. İzlemek için tıklayın.

The Story of an Old Father

Baba-oğul ilişkisini, sabrı, sabırsızlığı anlatan mükemmel bir kısa film. İzlemek için tıklayın. 

He Took His Skin Off For Me (2014)

Derisi olmayan bir adamın hikayesini kız arkadaşının gözünden anlatan bir kısa film. Bol ödüllü. İzlemek için tıklayın.

Uisce Beatha (‘Whiskey / Water Of Life’)

Konusu gerçek bir hikayeye dayanıyor. Titanik’e binecek olan genç bir gece önce bunu kutlamak için fena halde içer ve gemiyi kaçırır. Şansı mı şansızlık mı sorusuna gerek yok sanırım. Bazen başınıza gelen en kötü şeyin aslında başınıza gelen en iyi şey olabileceğini anlatan İrlanda yapımı kısa film. Bol ödüllü. Yönetmen: Shaun O’ Connor. İzlemek için tıklayın.

Cholera

İspanyol yönetmen Aritz Moreno. Konusunu, bilinmeyenin kötülüğü şeklinde özetleyebileceğim bu kısa filmin teknik altyapısı, oyunculuk ve mekan seçimi ile de mükemmel. İzlemek için tıklayın.

Bir Cevap Yazın