Hakkımızda

Biz Kimiz?

Entel Aylak; edebiyat, sinema, müzik, tiyatro gibi konularda makale, öykü, inceleme, röportaj, şiir, deneme ve masal türünde yazıların paylaşıldığı edebiyat temelli bir içerik portalıdır. Entel Aylak, 2015’ten beri faaliyet vermekte olup basılı dergi veya fanzini yoktur.

Biz, dünya ile derdi olan; çok tıklanmayı değil, kaliteyi hedefleyen; güzel olanı değil, özgün olanı tercih eden ve göze değil, ruha hitap etmeye çalışan bir içerik portalıyız. Cemal Süreya’nın “Dostoyevski okuduğumdan beri huzurum yok.” sözünde olduğu gibi, bazı yazarları okuduğumuzdan beri huzurumuz kaçtığından, yazmaya karar verenleriz. Yazmayı bir meslek olarak veya iş gibi görmediğimizden Salinger”ın “Neye güldüğümü biliyor musun? Yazarlığı meslek olarak yazmışsın.” sözünü slogan olarak seçtik. Malzememiz dil, kaynağımız kitaplardır.

Siz de yazılarınızın Entel Aylak’ta yayımlanmasını isterseniz  aşağıda yer verdiğimiz hususları dikkatle okuduktan sonra entelaylak@gmail.com adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Katılım Şartları ve İçerik

  • Öncelikle Entel Aylak’ta yayımlanacak olan yazıların daha önce başka bir internet sitesinde yayımlanmamış olması gerekmektedir. Daha önce basılı yayınlarda yayımlanmış olan yazılarınızın ise ilk yayınlandığı kaynağın belirtilmesi zorunludur. 
  • Entel Aylak; edebiyat, sinema, tiyatro, müzik vb. konularda çalışmalara yer verir. İçeriklerinde ve sayfalarında hiçbir siyasi görüşü ve düşünceyi desteklemez ve reklamını yapmaz. Dolayısıyla da yazarlarını siyasi görüşlerine göre seçmez, herkese eşit şans sunar. Gönderdiğiniz makale, öykü, inceleme, röportaj, şiir, deneme ve/veya masal gibi yazılar sitemizin kategorilerine uygun olduğu ve editörlerimiz tarafından onandığı sürece yayımlanır.
  • Entel Aylak’ta yayımlanan her yazının Anayasal hak ve özgürlüklere uygun olması zorunludur. Yazarlar yazılarını gerçek isimleri yerine, müstear isimle yayımlayabilirler.
  • Entel Aylak’a gönderdiğiniz yazılarda, alıntı yaptıysanız kaynak gösterilmesi zorunludur ve eser sahibine atıfta bulunulması gerekir.
  • Editörlerimizin, gönderdiğiniz yazılar üzerine tashih yapma hakları saklıdır.
  • Entel Aylak’a gönderilen ancak yayımlanmayan yazılar, üçüncü şahıslarla paylaşılmaz, geri gönderilmez.

Yayın Hakları ve Hukuki Sorumluluk 

  • Entel Aylak’ta yayımlanan yazılardan yazar sahipleri sorumludur.
  • Entel Aylak’ta yayımlanan yazıların altına yapılan yorumlardan imza sahipleri sorumludur.
  • Entel Aylak, emeğe saygıyı en yüksek değerde görmektedir. Entel Aylak’ta yayımlanan yazılardan ve/veya görsellerden herhangi birini kullanmak isteyenlerin bizimle iletişime geçmesi, metinleri tümüyle değil alıntı yaparak kullanması, mutlaka direkt bağlantı vererek kaynak göstermesi gerekmektedir. Aksi durumda ve diğer tüm yayın haklarının ihlali durumunda Entel Aylak’ın hukuki hakları saklıdır. ©