görsel İnternetten Para Kazanma Yolları

Bu yazıda; internetten para kazanma konusunda gerçekçi ve uygulanabilir örnekleri sıraladım. Ancak bu örneklere geçmeden önce, internetten nasıl para kazanamazsınız, işte bundan bahsetmek istiyorum: İnternetten para kazanmak çok kolay, evde oturduğunuz yerden, hatta uyurken bile para kazanacaksınız gibi reklamları olan sitelerden para falan kazanamaz, sadece yorulduğunuzla kalırsınız. Zaten kimse kimseye de kolay yoldan para vermez. Bu nedenle bu sitelerden uzak durun.

İnternetten Para Kazanma Yolları:

1. Youtube Kanalı Açmak

Youtube kanalı açmak internetten para kazanmanın belki de en karlı yolu. Ancak bunun için elbette büyük bir sabrınız, enerjiniz, motivasyonunuz ve orijinal bir fikriniz olmalı. Ancak bu noktada hiç yapılmayanı yapmazsam asla başarılı olamam gibi de düşünmemek gerek. Kimseyi kopyalamamak ama yapılanı farklı bir tarzda yapmak da her zaman kendi takipçi kitlesini oluşturacaktır.

Youtube kanalınızdan para kazanmak tamamen yasaldır. Çünkü youtube size para ödemeden önce zaten vergisini kesmekte ve kalanı size ödemektedir. Bu nedenle yasal bir sorun yaşar mıyım gibi düşünmenize de gerek yok. Peki Youtube’da ne tür kanallar açılabilir, şimdi bunun üzerine fikir yürütelim:

 • Öncelikle mizah yeteneğiniz iyiyse kesinlikle eğlenceli videolar çekmelisiniz. Çünkü Youtube’da en çok tutulanı budur. Bunun için yaratıcı olmak ve eğlenceli bir arkadaş çevresine sahip olmak da mutlaka gereklidir.
 • İyi bir sesiniz varsa, şarkı videolarınız tutabilir. Şarkıları kendiniz yazarsanız ne ala ama yazamazsanız da özellikle eski şarkıları farklı şekilde yorumlamak tutulan videolar arasındadır. Söyleyeceğiniz şarkıyı seçerken size telif sorunu yaratmayacak olmasına da dikkat etmenizi tavsiye ederim. Gerekirse şarkısını söyleyeceğiniz kişinin menajeri ile yazışarak izin istemeniz yararınıza olabilir. Artık hayatta olmayan sanatçıların şarkılarını yorumlarken çok sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.
 • Yemek yapmayı seviyorsanız ve kendinize ait tarifleriniz de varsa kanalınızı bunun üzerine kurmanız en mantıklısı olabilir. Farklı lezzetleri birleştirdiğiniz veya dünya mutfaklarından farklı tarifler paylaşacağınız bir kanal oldukça çekici olabilir.
 • Seyahat etmeyi seviyor ve sık sık seyahat ediyorsanız, gittiğiniz yerleri tanıtan videolar çekerek bir seyahat kanalı açabilirsiniz.
 • Kitap okumayı çok seviyorsanız, öncelikle telif hakkı kalkmış olan (yani ölümünün üzerinden 70 yıl geçmiş olan) yazarların kitaplarını video karşısında okuyabilir, ahtta sonrasında kitapla ilgili düşüncelerinizi paylaşabilir ve kitap sever bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.
 • Film izlemeyi seviyorsanız filmlerden kolajlar yaparak ve örneğin izleyeceğiniz en iyi 10 korku filmi, dram filmi, İspanyol filmi gibi öneri listeleri hazırlayabilirsiniz.
 • Açtığınız Youtube kanalının ileride meslek hayatınıza da katkı sağlamasını ve sizi tanıtmasını istiyorsanız kanalınızı okuduğunuz bölüme (uygunsa) veya seçtiğiniz mesleğe göre açabilirsiniz. Örneğin felsefe öğretmeni iseniz her videoda farklı felsefecileri konu alan, onlarla ilgili bilgiler veren ve tartışmalar yaratan videolar çekebilirsiniz. Matematik öğretmeni iseniz her videoda farklı bir matematik konusunu işleyebilirsiniz.
 • İlgi alanınız tamamen doğa ise, kamp yapmayı seviyor ve sık sık doğa gezileri yapıyorsanız, bu konuda insanları bilgilendiren videolar çekebilir, insanlara en iyi doğa gezisi yapabilecekleri yerler hakkında onları bilgilendirebilirsiniz.
 • İlgi alanınız moda ise, o zaman her videoda yeni moda kıyafetlerden, hangi kıyafet ile hangi aksesuarın uyumlu olduğu konularında, ayrıca gece davetlerine hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerekin, hangi giyim tarzıyla ne tür makyaj yapılmalıdır gibi konularda açıklayıcı ve bilgilendiri videolar hazırlayabilirsiniz.
 • İlgi alanınız hayvanlar ise, örneğin evde kedi veya köpek besliyorsanız ve bu konuda uzman olduğunuzu düşünüyorsanız, o zaman kedi/köpek bakımı ile ilgili detaylı bilgiler içeren videolar çekebilir ve hayvansever takipçilere ulaşabilirsiniz.
 • Uzmanı olduğunuz alanda çektiğiniz videoların yanında, online olarak ders de verebilirsiniz. Örneğin yoga konusunda uzmansanız her akşam belirli bir saatte canlı olarak takipçilerinizle karşılıklı yoga yapabilirsiniz. Yoga hakkında sohbet düzenleyebilir ve bu şekilde takipçi sayınızı en az ikiye katlayabilirsiniz.

Ancak dediğim gibi takipçi çekebilmek için farkınızı ortaya koymak zorundasınız. Youtube kanalını açtıktan sonra ve belli bir tıklama oranına ulaştıktan sonra kanalınıza nasıl reklam alacağınız konusuna ise hiç takılmayın, çünkü bu hem çok kolay, hem de bunu adım adım, örneklerle ve görsellerle anlatan onlarca site var. Youtube’da kanal açma fikri hoşunuza gittiyse, bu konuda daha önce kim ne yapmış araştırmakta da fayda var.

2. Online Ders Vermek

İnternet insanların satın almak istediği her şeyi daha ucuza aradıkları bir yer. Özel dersi de… Online ders verme fikri hoşunuza gittiyse ancak bunu sosyal medya hesaplarınızdan da (istagram, Facebook gibi) yapabilirsiniz. Belli bir takipçi kitlesi edindikten sonra, işin profesyonel safhaları için, yani mesela ileri yoga teknikleri için, uygun bir fiyat karşılığında ders vermeye devam edebilirsiniz.

3. Sosyal Medyada Popüler Olmak

Aslında belki de en zor işlerden birisi, popüler olmak. Çünkü uzun bir zaman, yoğun bir emek ve bitmek bilmeyen bir sabır gerektirir. Öyle takip satın almakla da popüler olmaz, sadece öyle gibi görünürsünüz. Nitekim hadi takipçi satın alarak, popüler oldunuz diyelim bunu sürdürmek de ayrı bir gayret ister.

Sosyal medyada popüler olmak için her şeyden önce kendinizi iyi tanımanız ve güvenmeniz gerekir. Yazı yazmayı seviyorsanız twitter, fotoğraf çekmeyi seviyorsanız instagram en iyi seçeneklerden birisi. Ancak elbette popüler olmak bu kadar kolay değil, önce hesabınızın ilgi çekici ve farklı bir tarzı olmalı, belli bir konuya odaklanmalı ve takipçilerinizle aranızda sıcak bir ilişki kurmalısınız. Ayrıca arkadaşlarınızdan sizi tanıtması için yardım istemeli veya belki küçük meblağlarla da olsa reklam vermeniz gerekir. Popüler olmayı başarırsanız da, artık bunu sürdürmekten başka bir şey yapmanıza gerek yok aslında, çünkü reklam verenler zaten size ulaşacak ve hesabınızda onların reklamını yapmanız için fiyat isteyeceklerdir. Ancak söylediğim gibi, bunun için çok uzun bir zaman ve yoğun bir çaba gerekli. Yoksa zaten bunu herkes yapardı.

Ayrıca sosyal medyada popüler olmak, internet üzerinden yapacağınız diğer kazanç sağlama yöntemlerinde de size yardımcı olur. Bu nedenle internetten para kazanma hayaliniz varsa sosyal medyadan uzak kalmamalısınız.

4. Stok Fotoğrafçılık Yapmak – Yani Çektiğiniz Fotoğrafları İnternet Üzerinden Satmak

Bu sefer fotoğrafları sosyal medyada paylaşmaktan bahsetmiyorum. Fotoğraflarınızı, fotoğraf satan sitelere koymanızdan bahsediyorum. Pek çok firma, kendi sitelerindeki içeriklere fotoğraf eklerken bu fotoğraf satan sitelerden ücretli fotoğraf satın alırlar. İnternette çok fazla fotoğraf satan site mevcut, bunların çoğu da hem ücretsiz hem de ücretli fotoğraf sunarlar ve tüm bu fotoğrafları da anlaştıkları üyelerinden alırlar. İyi kalite bir fotoğraf makineniz var ise sürekli fotoğraf çekerek ve bu sitelere üye olarak, fotoğraflarından gelir elde edebilirsiniz. Bu yöntem diğer yöntemlere göre biraz daha hızlı ve garantili bir yöntem. Reklam yapmak istemediğimden site ismi veremeyeceğim ancak biraz araştırma yaparsanız eminim pek çoğuna ulaşabilirsiniz.

5. Blog Açmak

Bunun için öncelikle iyi bir yazma yeteneğiniz ve büyük bir sabrınızın olması gerek. Bunun yanında kendinize yazacağınız bir konu alanı belirlemelisiniz, aslında belirlemekten ziyade, siz özünde nelerden en çok hoşlanan biriyseniz, o konular arasından birini seçmeli, ona yönelmelisiniz. Çünkü gerçekte çok da fazla ilginizi çekmeyen bir konuda sürekli içerik üretemezsiniz.

Blog açma fikriniz var ise ve peki siteyi nasıl açıcam, nasıl kullanıcam gibi sorular, korkmanız gereken en son sorular. Çünkü bunu adım adım ve görsellerle anlatan onlarca site var. Önemli olan sizin yazmayı seviyor olmanız, orijinal içerikler üretmeniz, kopyala-yapıştır yapmamanız, farkınızı ve tarzınızı ortaya koymanız. Ve farklı olmak adına saçmalamamanız. Ancak burada yeniden belirtmek isterim ki blog açmak ve blogtan para kazanmak (eğer bir ekip işi değilse) oldukça uzun zaman ve emek isteyen bir iş. Ancak benim gibi, para kazanmak amacıyla değil de, tamamen yazmayı sevdiğiniz için blog açıyorsanız o zaman başka elbette.

Blog açtıktan ve belli bir tıklama oranı elde ettikten sonra sonra pek çok şekilde para kazanabilirsiniz. Örneğin sitenizde Google Adsense reklamları alıp bu şekilde reklamlarınız tıklandıkça para kazanabilirsiniz. Bu şekilde hızlı ve kolay para kazanmanın bir tiyosu da bloğunuzu sadece Türkçe olarak açmamanız. Mümkünse, yani biliyorsanız yabancı dilde açacağınız bir blog Türkçe olarak açacağınız blogdan çok daha fazla para kazandırır. Örneğin ilk olarak İngilizce veya biliyorsanız İspanyolca, Fransızca, Almanca veya Çince dilinde açılacak bir blog internette daha yoğun tıklama alacağından daha fazla reklam geliri getirecektir.

Adsense dışında bloğunuzdan para kazanma yöntemleri; tanıtım yazıları yazmak, yazılarınızın içerisinde backlink satışı yapmak vb.

6. İçerik Üreticisi Olmak

Aslında bu iş bir nevi bir firmada işe girmekle aynı şey. İş arama sitelerinde içerik üreticisi arayan firmalara başvuruda bulunmanız, istenirse istedikleri konuda bir kaç paragraf içerik yazıp göndermeniz ve o işi kapmanız gerek. Peki nedir içerik üreticisi derseniz? Örneğin bir ürün satış sitesi var ve doğal olarak da bu sitede her ürün için yeni bir içerik yazılması gerekir. Yani ürünün özellikleri, dikkat edilmesi gerekenler gibi. İşte içerik üreticisi de firmanın ürün bilgilerini alıp, siteye güzel bir Türkçe ile bu içerikleri giren kişidir. Bu işi yapan bir arkadaşım, aylık önemli bir meblağ kazanmaya başladı bile, ancak kendisinin bir şansı, zaten kendisine ait bir bloğunun olması ve iş başvurusunda bulunurken bu bloğunu örnek göstererek bu işi yapabileceğini kanıtlaması da olabilir. Siz de bir firmada böyle bir işe girmeyi başarabilirseniz, evden içerik üreterek para kazanabilirsiniz. Bu işin en güzel yanı da, aylık size ne kadar iş geleceği ve bunun karşılığında ne kadar alacağınızın önceden belli olması.

7. Yazı Yaz Para Kazan

Bu yol ise yukarıda “içerik üreticisi olmak” gibi bir firmada işe girmekle aynı şey değil, internet üzerinden bazı sitelere üye olarak ve bu şekilde içerik üreterek para kazanabileceğiniz bir yol. Google’a “yazı yaz para kazan” diye yazarsanız bunun için pek çok site olduğunu görürsünüz ancak bir tanesine bizzat kendim başvurmuştum ve kabul edilmiştim. Ardından içerik üretmek için yazmaya başladığımda, istedikleri şey karşısında az para ödediklerini yani emeğimin karşılığını alamayacağımı fark edip, başlamadan vazgeçtim. Başlamadan vazgeçtiğimden erken davranmış veya yanılmış olabilirim. Ancak buralardan para kazanmak için çok çok çok zaman ve emek gerektiği kesin. Yani kısacası aslında pek öneremeyeceğim ama yine de bir göz atılması gereken yollardan birisi.

8. Ofpof İsimli Sitede İçerik Üretmek

Ofpof sitesine yazar olmak için üye olduğunuzda ürettiğiniz her içerikten tıklama başına para alıyorsunuz. Ben bu şekilde bir dönem hatırı sayılır bir para kazandım ve öyle çok çok da emek vermeden. Ancak son zamanlarda sitenin yaygınlığı karşısında yazıların çok fazla tıklanmadığını (belki ben ilgi çekici içerik üretemediğinden de olabilir, bilemiyorum) ve ayrıca sitenin kalitesinin çok düştüğünü fark ettim ve yazmaktan vazgeçtim. Ancak kendinize güveniyorsanız ve çok çok ilgi çekici, komik ve binlerce tıklama ve paylaşım alan içerikler üretebilirim diyorsanız site ödemeleri günü gününe ve hiç aksatmadan yapıyor, bilginiz olsun. Aslında sitelere içerik üretmek, internetten para kazanmanın en güzel yolu bence. Ancak Türkiye’de bu gibi site pek yok. Çoğu site kendisine gönüllü yazar arıyor. Reklamlarının getirisini kiminle paylaşıyor belirsiz…

9. Anket Doldurmak

Bu maddeyi öneri olarak değil de aslında bu yoldan uzak durun diye yazıyorum. Çünkü anket doldurarak para kazanmak isteyen hiç bir arkadaşım istenilen ya da vadedilen amaca ulaşamadı. Birincisi anketlerin uzunluğu insanı yıldırıyor, söylenildiği gibi 15 dakikada bitmiyor. Hadi bitti diyelim, anketlerin maddi getirisi çok düşük oluyor, çünkü iyi bir para kazanmak için çok fazla anket doldurmak gerekiyor ancak firma size o kadar anket göndermiyor. İkincisi harcadığınız zaman ve verdiğiniz çaba; küçük bir para karşılığında tamamen silinmiş oluyor. Yani firma ile aranızda süreklilik arz eden bir ilişki oluşmuyor.

10. Satış Yapmak 

İnternet üzerinden para kazanmanın en karlı yollarından birisi de internet üzerinden satış yapmak. Yani aslında ticaret yapmak… Bu kendi ürettiğiniz bir ürün de olabilir (takı, örgü gibi), doğrudan üreticilerden aldığınız ürünler de olabilir. Ancak bu satışların yasal olması için, bir şirket kurmanız gerek, çünkü Türkiye’de her kazanç vergi ödemenizi gerektirir. Bu nedenle en azından kendi ev adresinizi home office olarak göstererek, şirket kurabilir ve biraz yatırımla kendi işinizi kurabilirsiniz. Bu işin en güzel yanı dükkan falan tutmadığınız için başlangıç için yüksek meblağlar gerektirmemesi. Böyle bir işe girecekseniz, çok öncesinden bol takipçili sosyal medya hesapları edinmelisiniz. Çünkü internet sitesi de açsanız kimse sizin sitenizi bilmeyeceğinden, insanları sitenize çekmenin tek yolu sosyal medyadır…

Bunun dışında instagram gibi hesaplardan bu işi şirket kurmadan yapanlar da var elbet (Örneğin kazak ören, evde nikah şekeri yapan, takı yapan ve bunları satanlar çok…). Ancak ben her zaman yasal ve profesyonel olanı tercih edeceğimden size de bunu öneriyorum.

11. İkinci El Ürün Satışı Yapan Sitelerde Satış Yapmak

İkinci el ürün satan kıyafet vb çok sayıda site var. Özellikle ucuz pazar ve butiklere giderek düşük fiyatlara kıyafet alıp bu sitelerde satış yapan bir kaç arkadaşım var bu işten şuan iyi para kazanıyorlar. Elbette bu iş için de zaman ayırmanız, takipçi kazanmanız ve o sitedeki insanların sizi tanıması lazım. Bu siteler, kendi karlarından satışın vergisini de ödediğinden yasal olarak da sorun olmuyor.

12. Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Aslında bu başlığı açmayacaktım, çünkü bu konuda tecrübe sahibi bir tanıdığım yok ancak son zamanlarda gözüme çok takıldığı için en azından bilgi vermek istedim. Music xray, LakinRaido Loyalty gibi sitelere üye oluyorsunuz ve dinlediğiniz her müzik başına para ya da puan kazanıyorsunuz. Bunun en gelişmişi Amerika’da uygulanıyor ve gerçekten iyi para kazandırıyor. Ancak bu siteler Türkiye’deki kullanıcılar için de ödeme yapıyor mu araştırmak lazım.

13. Younow ile Para Kazanmak

Younow; canlı yayın yaparak para kazanmanızı sağlayan bir platformdur. Reklam yok. Canlı yayınlarınıza katılanların size bağış yapmasını sağlayarak para kazanıyorsunuz. Younow’da başarı sağlamanız için haftada en az iki kere canlı yayın yapmanız ve ilgi çekici olmanız şart. Younow’a üye olmak için Facebook, Twitter, Google veya İnstagram hesaplarınızdan birini kullanmanız şart. Aksi halde üye olamıyorsunuz. Younow konusunda daha fazla bilgi için youtube’da pek çok açıklayıcı video izleyebilirsiniz.

14. Airbnb ile Ev ya da Oda Kiralamak

Eğer emlakçılıkla ilgileniyorsanız, bu işinizi aynı zamanda Airbnb sitesinden daha da canlandırabilirsiniz. Veya kendi evinizde odanızı veya kiracı arayan tanıdıklarınızın kiralamak istedikleri evlerini veya odalarına buradan kiracı bularak para kazanabilirsiniz.

15. Domain Alıp-Satmak

Bu başlığı açmanın nedeni internetten para kazanma konusunda dolaşan listelerde sıklıkla yer almasına rağmen aslında bu işin artık pek de mümkün olmaması. Çünkü internette neredeyse anlamlı her kelimenin domaini alınmış durumda. İnsanlar yeni adres açmak için artık saçmalamaya başladı. Bu eskiden sıklıkla yapılan bir para kazanma yoluydu evet ancak artık 40 yılda bir elinize imkanı düşerse modunda… Bu işle vakit harcamayın.

16. Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Çeviri konusu pek çok sitede değinilen bir konu olduğu için ben de değinmek istedim. Elbette iyi bir yabancı diliniz var ise internet üzerinden kendinize freelance olarak çok sayıda çeviri işi bulabilirsiniz.

17. Ödev Yapmak

Ödev hazırlamayı seven biriyseniz, internette ödevlerini belli bir ücret karşılığında yaptırmak isteyen pek çok kişi bulabileceğinize emin olabilirsiniz. Özellikle özel okulda okuyan öğrenciler arasında daha yaygın ama devlet okulunda okuyan öğrencilerin de bu tarz talepleri oluyor. Hem çalışıp hem yüksek lisans veya doktora yapanlar arasında ise çok daha yaygın bu gibi talepler. Bunun için ödev sitelerini, forumları gezmekte, buralara üye olmakta ve iletişim bilgilerinizi bırakmakta fayda var. Bırakırken tabi ödev hazırlayabileceğiniz konuları, bitirdiğiniz bölümü vs. de yazmalısınız ki hiç ilginiz olmayan konularda teklif gelmesin. Ben yıllar önce bir foruma (öyle çok araştırma da yapmamıştım ve sadece tek bir yere bakmıştım) bu şekilde telefon numaramı bırakmıştım ve sonrasında unutmuştum. Aradan bir kaç geçtikten sonra, çalışan ve vakti olmadığı için Yüksek Lisans ödevini yaptırmak isteyen birisi beni aramıştı, hatta hatırlıyorum ki söylediği şey aynen şöyleydi. Bu Yüksek Lisansı kesinlikle bitimeliyim ama hiç vaktim yok, ödevi en iyi şekilde yapın, para sorun değil. Gerçi ben o dönem o kadar yoğundum ki kabul edemedim ancak belki siz de böyle birilerini bulabilirsiniz.

18. İstatistik Programına Veri Girişi

İstatistik analizi yapabilmek için SPSS programını çok iyi bilmeniz ve kullanmanız gerekir ve elbette bunun için istatistik mezunu olmanız gerekir. İstatistik mezunu olsanız zaten bu sayfada olmazsınız diye düşünüyorum, çünkü onlar işsiz kalmıyor. Ancak benim burada önerdiğim şey başka. Akademisyenler her yıl, hatta yılda bir kaç kere anket yaptırıp, bu anketleri SPSS programına girerler ve verilerini de iyi bir istatistikçiye analiz ettirirler. Şimdi burada 3 farklı aşama var. 1. Anketleri yaptırmak, 2. Verileri SPSS programına girmek, 3. Verilerin analizi. Anketleri genellikle öğrencilere doldurturlar, verilerin analizini ise genellikle kendi tanıdıkları bir istatistikçi hoca ile çalışırlar (Bu kişi sadece 3. aşama olan analizi yapar. Oturup da 600 tane 1000 tane anketi saatlerce programa girmekle uğraşmaz). Bu nedenle de akademisyenlerin anketleri SPSS programına girme konusunda inanılmaz yardıma ihtiyaçları olur ve bunun için ücret ödemekten de asla kaçınmazlar. Bir anketi bu programa girmek ise vakit alan, ama öğrenildiğinde kolay bir işlemdir. SPSS programına veri girişini iyice öğrenip, ardından akademisyenlerin olduğu forumlara da iletişim bilgilerinizi bırakırsanız bu işten zamanla iyi para kazanabileceğinizi düşünüyorum.

19. Mobil Uygulama veya Oyun Yapıp Satmak

Bunun için önce bir kursa gitmeli ve bu konuda günlerce çalışmalısınız. Sıfırdan başlayıp inanılmaz hırs yaparak kendi kendine bu işleri öğrenen pek çok arkadaşım da yok değil, ancak bunun için elbette biraz alt yapınız olması lazım.

20. WordPress için Tema veya Eklenti Yapmak

Bu da yukarıdaki örneğe benzer şekilde büyük özveri, hırs, çalışma ve zaman isteyen bir şey. Ama asla imkansız değil. Kendinizi hangi alanda uzmanlaştırmak istediğinize karar verdikten sonra hangi işi seçerseniz seçin başarısız olmanız imkansız yeterki gerekli emeği verin. Para kolay yoldan kazanılmıyor ve maalesef bu listede size önerdiğim tüm işler de büyük çaba ve emek istiyor.

21. Oyun Oynayarak Para Kazanmak

Dünya çapında bazı oyun siteleri, oyun içerisinde turnuvalar düzenleyerek bu turnuvalarda başarılı olanlara (dereceye girenlere) para veya ödül kazandırabiliyor. Siz de oyun konusunda kendinize güveniyorsanız bu gibi turnuvalarda şansınızı deneyebilirsiniz.

22. Bitcoin, Altcoin Alıp-Satmak

İnternette artık belki de en çok ilgi gören konulardan birisi bitcoin. Hatta geleceğin para biriminin bitcoin olacağı, bitcoin ile alışveriş yapılacağı ve Dolardan, Eurodan daha fazla getirisinin olacağını söyleyenler var. Bu nedenle bir an önce bitcoin cinsinden para biriktirmekte ve konuhakkında biraz araştırma yapıp bilgi edinmekte fayda var. Öncelikle bitcoin; herhangi bir merkez bankası veya hiçbir resmi kuruluşu olmayan tamamen internet ortamının para birimidir, diğer adıyla dijital kriptoparadır. Bunun yanında gerçek paraya dönüştürülebilir. Ve internette bitcoin ile her şey satın alınabilir. İyi şirketlerden, sürekli takip ederek bitcoin satın almak paradan para kazanmanızı sağlayabilir. Bir nevi borsa gibi işleyen bu sistem hakkında sağlam ve detaylı araştırma yapmanızda fayda var. Araştırma yaparken internette bedava dağıtılan altcoinleri biriktirmeyi de unutmayın.

Herkesin istediği işe kavuşması dileğimle 🙂

2 comments

 1. Merhaba arkadaşlar,

  İnternet üzerinden çok fazla para kazanma yöntemi var, fakat bir o kadar da dolandırıcılık yöntemi var.
  Size bir firmadan bahsedeceğim, bu firma size 1 adet notebook veriyor ve günde 8-14 saat çalıştırmanız karşılığında günlük olarak hesabınıza 5$-14$ (19₺-55₺)/ Günlük aralığında ödeme yapıyor. Buda ayda min. 560₺ – 1700₺ kazanç demek. Siz her gün min. 8 saat notebooku açıp bir program çalıştırıyorsunuz ve bu program aracılığı ile web sitesi olan insanların belirlediği kelimelerde üst sıralarda çıkmasını sağlıyorsunuz.(Siz programı çalıştırdığınızda bilgisayarda program kendiliğinden yapıyor). Siz sadece bilgisayarı açıp programa tıklıyorsunuz bu kadar.

  Olay çok basit ve anlaşılabilir aslında. Firma müşterilerine ortalama 100.000 görüntüleme için 100$ fiyat veriyor bu 100$ ın yaklaşık olarak 55$ ını sizin bilgisayarınız çalışarak size kazandırıyor. Ortada bir dolandırıcılık vs kesinlikle yok ve tamamen devlet kontrolünde vergileri var iso belgeleri mevcut bir firma.

  Firma ismine gelecek olursak, detay maxinet diye geçmektedir. Ve uzun süredir aktif olan firma 1 kişiyi bile mağdur etmemiştir.

  Yalnız firmaya üye olmak için referans linki gerekmektedir, kafanıza göre üye olamıyorsunuz.

  ÜCRETSİZ ÜYE OLUYORSUNUZ , karşınıza 2 paket geliyor.

  1. Gümüş Paket : 590$
  2. Altın Paket : 1534$

  Fiyatlar şimdilik bu şekilde ileride bir zam gelebilir, fiyatlar değişmişse sitedeki fiyatları baz alın :).

  Paket detaylarına gelecek olursak;

  Gümüş Paket ile günde 8 saat çalıştırarak 4$ kazanıyorsunuz. (Aylık ort. 560 TL civarında kazanç.)

  Altın Paket ile günde 14 saat çalıştırarak 15$ kazanç elde ediyorsunuz. (Aylık ort. 1500 TL civarında kazanç.)

  Tavsiyem ilk başta gümüş paket ile başlayın, paranızı 3 ayda çıkartın, sonra Altın pakete geçebilirsiniz.

  Olay tamamen budur…

Bir Cevap Yazın