görsel Karanlık Bir Gecenin Dizisi: The Night Of

the night of

Önce kendinize güzel bir içki hazırlayın ve HBO kanalının drama türündeki yeni muhteşem mini dizisinin başına oturun.

Ne kadar iyi, doğru ve düzgün bir karakter olduğunuz  önemli değil. Bir gecede, bir anda, düşünmediğiniz bir zamanda tüm hayatınız, hatta tüm karakteriniz değişebilir.

Senaryosu daha önce The Wire dizisiyle karşımıza çıkan Richard Price‘a ait. Polisiye bir dizi olan The Night Of’da suç, uyuşturucu, hapishane, sex, kavga, aile, güven, din, kimlik, yalan, doğru her şey var…

Dizinin adı başta Criminal Justice olarak belirlenmiş ancak daha sonra bu isimden vazgeçilmiş, ki bence çok doğru bir karar vermişler. Dizide Riz Ahmed ve Jonh Turturro başrollerde, ayrıca “A Separation” filminden bildiğimiz Peyman Moaadi de Nasir’in babasını canlandırıyor.

thenightof1

Konusu itibariyle, New York’ta yaşayan Pakistan vatandaşı Nasir Khan‘ın babasından gizli olarak babasının ticari taksisini alması ve o gece tanıştığı bir kız ile mükemmel bir gece geçirmesi beklenirken esrarengiz bir cinayet olayına karışmasını anlatıyor. Toplam 8 bölümde biteceği bildirilen dizinin 5 bölümünü bir günde bitirdik. Şiddetle de tavsiye ederiz.

Keyifli izlemeler 🙂

Bir Cevap Yazın