görsel Sevgiliye Alınabilecek En Güzel Hediye Fikirleri

Sevgilinize farklı bir hediye almak istiyorsanız ve kazak, gömlek, elbise ve parfümden sıkıldıysanız ve işyerine çiçek göndermek, evi mumlarla döşeyip şarap açmak da artık cazip gelmiyorsa aşağıdaki önerileri bir kenara not edin derim.

Kitap

Bu size çok klişe gelse de alınabilecek en güzel hediyedir kitap. Ve aşağıdaki tüm diğer alternatifler ikinci sıradadır. Elbette doğum gününde veya evlilik yıl dönümünüzde kitap almaya karar verirseniz bu biraz farklı olmalı. Ya sevgilinizin çok sevdiği bir kitabın orijinal ilk baskısını bulun. Ya da kitap yabancı yazardansa orijinal dilinden olanı bulun.

Kahve Makinesi, French Press veya Chemex

Eğer sevgiliniz kahve aşığı ise ona mutlaka bir kahve makinası almalısınız. Marka vermeyi pek sevmem ama Tchibo’nun makinaları oldukça güzel, uygun da. Yanında da bir paket orta Guatemala kahve alırsınız, süper olur. Kahve makinesi fiyatları bütçenize uymuyorsa güzel bir french press de alınabilir ya da oldukça farklı bir şey almak istiyorsanız Chemex’i öneririm. Tabi Chemex’te nasıl kahve pişirilir bunu da öğrenerek 🙂

Fotoğraflarınızı Kare Kartlara, Magnetlere veya Bardaklara Bastırın 

Hediye aldığınız kişi sevgiliniz veya ailenizden biriyse birlikte çekindiğiniz fotoğrafları ilginç şekillerde bastırabilirsiniz. Biraz reklama girecek ama şu linkteki veya şu linkteki sitede fotoğraflarınızı ilginç şekillerde değerlendirebilirsiniz: Kare kartlar, takvim kutuları, posterler, kare veya yuvarlak magnetler, film şeritleri, bardaklar… Resimlerin kalitesi de oldukça iyi ve şirin de bir hediye kutusunda geliyor.

Dijital Plak Çalar

Eski 45’likler, blues, jazz, İspanyol müzikleri ya da sevgiliniz her ne tarz seviyorsa, alacağınız ahşap veya gramafonlu bir plak çalar onu deliye döndürecektir. Biraz pahalı olabilir ancak uygun denebilecek fiyatta olanları da var. Ayrıca pembe, kırmızı renklerde olanları da…

plak-calar

Kar Küresi veya Müzik Kutusu

Çok klasik gelebilir ama kar küreleri ve müzik kutuları özellikle kadınlar için mükemmel hediyelerden birisi. Bazı sitelerde kişiye özel tasarımlar da yapılıyor. Hem romantik hem nostaljik…

Bira Kiti

Hediye alacağınız kişi bira içmeyi seviyorsa, birasını kendi evinde yapması için ona bira kiti alabilirsiniz. Tecrübeyle sabit olmakla birlikte ve deneyen herkesin de inanılmaz beğendiği ve marketteki biralardan lezzet açısından daha iyi olduğu kesin. Kullanıcı yorumlarına bakarsanız da anlarsınız. Bunun için https://www.butikbira.com/‘dan bilgi alın.

Yemek Tarifi Kitabı

Yapmayı seven biriyse ona büyük ve mükemmel bir yemek veya pasta tarifi kitabı alabilirsiniz. Benim tavsiyem Cenk Sönmezsoy‘un kitabı. Biraz pahalı ama kesinlikle değer…

Takım Forması

Bu hediye belki erkeklere daha uygun gibi görünebilir ama çevremi düşündüğümde hiç de öyle değil. Kadınlar da maç izlemeye giderken tuttukları takımın formasını giymekten hoşlanıyor. Bu nedenle her iki cinsiyete de alınabilecek bir hediye.

Kişiye Özel Yastık

Aşağıdaki kadar abartmayabilirsiniz ama hediye alacağınız kişiye kendi tasarladığınız, komik veya romantik görsellerin bulunduğu bir yastık hediye edebilirsiniz. Kişiye özel olması hediyeyi daha anlamlı kılacaktır.

Ona bir hayat arkadaşı hediye edin 🙂

Hayvan sever bir sevgiliniz varsa, ona bakabileceği ve birlikte yaşayabileceği bir ev hayvanı hediye edebilirsiniz. Ancak bunu, petshoplardan değil, bu konu hizmet veren barınaklardan veya internet bloglarındaki hayvan sahipleri ile iletişime geçerek yapmanızın daha doğru bir yol olduğunu unutmayın.

Yağlıboya Portre/Tablo

Sevgilinizin portresini veya ikinizin bir portresini sokak ressamlarından birine yaptırabilirsiniz, ömür boyu duvarında, gözünün önünde kalacak bir hediye vermiş olursunuz. Portreyi karakalem ya da karikatür şeklinde de çizdirebilirsiniz ancak bence o biraz basit kaçar, yağlıboya en iyisi 🙂 Portresini çizdirmek istemezseniz sevdiği bir ressamın tablosunun bir kopyasını kanvas tabloya bastırabilirsiniz. Artık bu işleri çok profesyonelce yapıyorlar. Sevgilimin sevdiği herhangi bir ressam yok derseniz de ilişkinizi bir gözden geçirmenizde fayda var 🙂

Andre Kohn

Go Oyun Seti

Go, Çin kökenli, mükemmel bir strateji oyunu. Tek bir tahta üzerinde iki kişi oynanıyor. Oyun kurallarını internetten öğrenebilirsiniz. Akşamları hem birlikte güzel vakit geçirirsiniz hem de kalıcı bir hediye almış olursunuz.

gostones

Poker Oyun Seti

Go oyunu biraz sıkıcı geldiyse ya da daha kalabalık arkadaş grubunuz ile oynayacak bir oyun arıyorsanız tabi ki pokerden daha iyisi olamaz. Hem sevgilinizi oyun sırasında alıp almadığı risklerle daha iyi tanımış olursunuz 🙂

Poker

Hafta Sonu Tatili

Hafta sonu için Kapadokya turu veya dilediğiniz küçük çaplı bir tur ayarlayabilirsiniz. Kapadokya’ya giderseniz sürpriz orada sevgilinizi uçan balona bindirmeyi unutmayın. Vaktiniz genişse, Antalya’da bir otel ayarlayıp, tatlı bir kaçamak yapabilirsiniz. Buralarda rafting turu gibi heyecanlı etkinliklere katılmayı da unutmayın bence. Tatil hem size de iyi gelecektir.

kapadokya-balon

Çok mu uçtuk?

O zaman bulunduğunuz şehirde 5 yıldızlı otel varsa, bunların havuz, hamam ve masaj hizmetlerinden kalmadan da yararlanabilirsiniz. Pek çok otel belirli bir fiyat dahilinde gün içerisinde dışarıdan müşteri alıyor. Sevgilinizi doğum gününde tüm gün orada birlikte keyif yapmaya davet edebilirsiniz. Akşam da bir yere eğlenmeye gidersiniz.

havuz

Puzzle

Puzzle yapmayı seven bir sevgiliye en az 3000 parça Puzzle almamak olmaz 🙂 Hatta şöyle 5000’lik bile olabilir. Manzara resmi veya kadın portreleri benim en sevdiklerim. Ancak sevgilinizin resmini Puzzle yaptırma klişelerinden kaçın bence 🙂 Puzzle halısını da unutmayın.

starry_night_puzzle

Hediye almak güzeldir 🙂

Sevgiliden alınan hediye daha güzel 🙂

2 comments

    • Yazıyı güncellediğim bir zaman bunu da listeye eklemeliyim, ama lisanslı Galatasaray forması olarak 🙂

Bir Cevap Yazın